Škoda 706 R - Křižník silnic poválečného Československa

12. dubna 2014 v 1:14 | Erich Topp |  Modely bojové techniky

Myslím, že všichi máme nějakou lásku... Je to něco, co naprosto "žereme" a milujeme, aniž by pro to měl kdokoli jiný pochopení. A tak také já jsem se zamiloval. Zamiloval jsem se do jednoho kousku techniky a rozhodl jsem se, že se z tohoto vztahu vyznám. A nikdy bych nevěřil že objektem mé úcty se stane vozidlo, za jehož volantem neseděl voják Československé armády nebo Wehrmachtu. A přece se stalo.


Během druhé světové války bylo jasné, že Československo bude po válce potřebovat výkonné nákladní automobily, aby bylo zajištěno jeho rychlé obnovení. Proto v tehdejších továrnách Hermann Göring Werke Jungbunzlau, pozdějšímu AZNP Mladá Boleslav, probíhal tajně vývoj nového těžkého nákladního automobilu založeném na náklaďáku předválečné výroby Škoda 706. Nový model měl mít však větší rozměry a nosnost, lepší pohonnou jednotku a spolehlivost.

Předválečná Škoda 706

Tak vznikl nový model s názvem Škoda 706R (V překladu: 70- nosnost v metrických centech, čili 7 tun, 6-počet válců, R-Rekonstruovaný). Jeho výroba se měla rozběhnout již v posledních měsících války. Bohuže však (po skončení války!) 9. května 1945 byl závodd vybombardován a zničena i většina prototypů. Původně se věřilo, že šlo o nálet Luftwaffe, dnes však převládá podezření na nálet Rudé armády, což potvrzují i sovětské dokumenty. Trossky se podařilo odklidit a ze zachovaných dílů byly postaveny první kusy nového vozu Škoda 706R. Automobil si později vyddobyl přezdívku "Barča." Na úvodním obrázku vidíme Barču v prvním provedení s "knírem" pod maskou.Výkresová dokumentace Barči je mi velkým pomocníkem při tvorbě 3D modelu automobilu

Škoda 706 R byla těžkým silničním nákladním automobilem s "čumákem" (a že byl v porovnání s jinými vozy skutečně pořádný), dvěma nápravami - přední kovanou řiditelnou a zadní hnanou, oboje odpružené listovými pružinami, s velkým rozvorem a rozchodem, šestiválcovým vodou chlazeným dieselem s rozvodem OHV o objemu 11 a tři čtvrtě litru a maximálním výkonem 99kW při 1750 otáčkách za minutu. Spotřeba agregátu se pohybovala okolo třiceti litry nafty na sto kilometrů (na svou dobu prý úsporný vůz), přičemž maximální rychlost byla něco přes šedesát kilometrů za hodinu.


Škoda 706 R - prvotní provedení s "knírem"

Motor byl spolehlivý a při jiném nastavení čerpadla byl schopen vyvinout i vyšší výkony, to se však nedoporučovalo s ohledem na životnost. O úspěšnosti motoru svědčí i fakt, že s drobnými úpravami byl montován i do nástupnických náklaďáků Škoda 706 RT až do 80. let, přičemž mnoho těchto vozů slouží i po letech, především u ssborů dobrovolných hasičů.


Podle předlohy mnou zhotovený motor Barči ve 3D. Vidíme velmi dobře palivové čerpadlo a rozvod paliva. Zakrytování skutečně neslo logo Škoda, ale u "Trambusů" Š706RT už toto zmizelo, případně bylo vyvedeno logo LIAZ. Liberecké automobilové závody však vyráběly i model 706R.

Velký rozvor a rozchod náprav v kombinaci se skutečně rozměrnými pneumatikami (dvanáct palců) dával vozu neobyčejné jízdí vlastnosti a pro svou plynulost jízdy byl přezdíván "koráb." Převodovka byla pětistupňová se zpátečkou. Synchronizovaná převodovka jak ji známe dnes ještě tehdy, zejména u takovýchto vozů, nebyla standardem. Proto se muselo řadit s tzv. meziplynem. Proces spočíval v tom, že bylo třeba před zařazeením nastavit otáčky motoru tak, aby se ozubená kola převodovky a motor točily po zařazení zhruba stejně rychle. To, co za vás dnes udělají synchrony v převodovce, musel udělat tehdy řidič sám. V praxi to znamenalo, že při podřazování jste museli vyřadit do neutrálu, přídat plyn tak, abyste nastavili potřebné otáčky, a teprve poté jste mohli zařadit rychlost. Pokud jste museli řadit vyšší rychlost, vyřadili jste do neutrálu a čekali tak dvě vteřiny, než otáčky klesnou. Pak bylo možné řadit, jinak vás převodovka prostě nepustila a mohli jste poslouchat jen otřesné zvuky podobné cirkulárce, které z ní při pokusu o řazení vycházely. Zkoušel jsem s touto vychytávkou jezdit v osobním autě a časem získáte grif a víte, jaké otáčky kdy potřebujete, hodně se to hodí v kopci nebo při průjezdu zatáčkami, ovšem tehdy to byla nutnost. Čtvrtý a pátý převod, který se řadil nejčastěji, byl opatřen tichým šikmým ozubením. Ten komfort!
Šasi vozu ve 3D.

Řízení bylo zajištěno šnekovým převodem. Výrobí závody proklamovaly, že vůz je ovladatelný velice lehce díky kuželíkovým ložiskům, které tvořily uložení hřídele, ale opak byl v praxi pravdou. Zejména při velkém nákladu a nízké rychlosti bylo manévrování velice obtížné. Volant musel být velmi rozměrný, aby vytvořil dostatečnou páku a bylo možné jím otočit, takže menší řidiči koukali skrze volant ven. Údajně bylo někdy potřeba dvou mužů, aby volantem otočilo. To sice nevím, ale rozhodně tyto historky asi budou mít pravdivý základ. Co se týče řízení vozu, mám svědectví od mého dědečka, který s Barčou za mladda jezdil. Děda jezdil v podstatě se všemi typy tehdy dostupných náklaďáků, od Pragy RN přes V3S, Trambus, Tatru 111 a 148 a Avii až po kuriozity jako Bucegi či Robur, díky rumunskému původůu přezdívané "cigánské Volvo." Proto jsem nebyl překvapen kladnou odpovědí na otázku, zda řídil Škodu 706R. A v zápětí následoval komentář. "To bylo to s tím velikým rypákem, že? To mě nebylo moc sympatické." Překvapen jsem položil otázku proč. "To bylo hrozné. Volant - (ukazuje rukama značnou šíři) že jsem se přes něho díval ven. Nebylo tam topení. jezdili jsem v mrazech, nešlo s tím zatáčet. Jednou v zimě se nám na Slovensku zlomil ozubený segment v převodovce řízení. Museli jsme tam namontovat tu jeho zbylou polovinu. Pak jsme jeli v závějích domů, sotva čtyřicítkou, a skoro jsme nemohli zatáčet, jinak segment vyjel z ozubení a mohli jsme to znovu rozdělat." Naopak ale chválil chování podvozku, spolehlivost motoru, celkový vzhled a systém upínání kol, jejichž výměna byla velmi snadná i při vysoké hmotnosti pneumatik.


Krásný exemplář Škody 706 R

Automobil byl vybaven třemi druhy brzd. Tlakovzdušné brzdy na všech čtyřech kolech byly aktivovány pedálem. Ruční mechanická brzda působila na zadní nápravu. Motorová brzda, která zastavila přísun paliva a uzavřela výfuk, čímž proměnila motor v kompresor, se používala při sjezdu z kopců a šetřila obložení brzd. Spojka byla suchá, dvojlamelová.

Byla tu řeč o snadné vyměnitelnosti kol. Té bylo dosažena za pomoci systému "trilex." Spočívalo to v tom, že nebylo potřeba sundávat celé kolo s diskem, což by bylo značně nepraktické vzhledem k hmotnosti kola. Kolo trilex se skládalo ze třech částí. První část tvořila hvězdice upínaná na nápravu. Na té pak byly loukotě upínkami, které zapadaly do drážky v ráfku a po dotažení zajišťovaly jeho celistvost. Ráfek se totiž sklád ze tří částí tvořícíh tzv "dělený ráfek" neboli trilex. Více na obrázku dole:
Že už jste to někdee viděli? Samozřejmě. i soudruh Hitler si tato kola docela oblíbil. Setkáma se s nimi například u tahačů SdKfz nebo o FlakU 88.


SdKfz 7 FAMO opatřené kolem trilexFlaK 88 s koly trilex

Vůz byl vyráběn v letech 1946-1958. Pozdější verze mají masivní čumák bez kníru. Verze byly různé - Škoda 706 RO jakožto autobus, Škoda 706 RS sklápěč, Škoda 900 R se zvýšenou nosností, hasičské, nemocniční nástavby aj.Škoda 706 vybavená hybným ramenem.Nádherná 706ka ve službách ČSAD Nymburk. Krásně vidíme, že skutečně víc jak tři čtvrtě výhledu z čelního skla zabírá velký volant.

Dostáváme se k interiéru. Ten já skutečně hodnotím jako nejnádhernější, jaký jsem kdy viděl. Ať se jdou vycpat moderní krámy s digitálníma budíkama! Konkurovat tomuto interiéru může jen vnitřek hasičského Trambusu připomínající obývák. No posuďte sami. Ponechme stranou to, že kabina byla dřevěná obitá plechem, že uvnitř nebylo topení a že nádrž a akumulátroy se necházely pod sedadly, což zcela odpovídá dnešním bezpečnostním normám.


Totální nádhera.

To snad nepotřebuje ani komentář.Jiný pohled do kabiny Barči

Jak můžeme vidět, Škoda 706 R byla skutečně vyjímečným vozem, který znamenal počátek nové éry v naší autodopravě. Vzhledem k nízkému počtu vyrobených kusů (zejména podle mě díky problémům s přesidlováním výrobya vyrovnáváním se s následky války) se však dnes jedná o vůz poměrně málo známý. Já sám, který hltá informace o starých nákladních automobilech (hlavně válečných, ale i československých poválečných, protože oboje je poměrně úzce propojeno, jak vidíte i zde) jsem na něj narazil teprve nedávno a náhodou, ale hned si naprosto získal mé srdce, proto také dělám jeho 3D model a uvidíme ,jak se dále otiskne do mé tvorby. Jak již bylo řečeno, nástupcem vozu se stala Škoda 706 RT (Rám Trambusový), tedy velmi dobře znýmý Trambus, na jehož podvozku vzniklo mnoho dalších zajímavých nástaveb, jako proslulý autobus Škoda 706 RTO (ertéočko) nebo hasičský speciál s dlouhou čtyřdveřovou kabinou Škoda 706 RTHP, kterým je vybavena ještě stále velká část sborů dobrovolných hasičů.


Škoda 706 RT si od Barči půjčila kola, podvozek a motor. V kombinaci s moderní trambusovou kabinou vznikl ve své době velmi moderní vůz.

Vím, že článek je lehce mimo zaměření stránek, ale jde o kus historie navazující na válečné dějiny a především o nádherný stroj, který nesmí zůstat zapomenut. Hluboce smekám před chlapy, kteří každé ráno usedali za rozměrný volant tohoto křižníku československých silnic a v potu tváře v horkách i třeskutých mrazech, bez klimatizace, posilovače, bezpečnostních prvků, GPS a jiných moderních výdobytků zásobovali fabriky na celém území naší vlasti a pomohli tak vybudovat poválečné Československo. Oni to dělali za pár korun a zdaleka vše neviděli tak romanticky jako dnes já nebo kdokoli jiný. Tyto stroje požadovaly velké zkušenosti a zručnost, řidič musel být zároveň i mechanikem, ne jako je tomu dnes. Proto buď čest jejich odvedené práci a památce.

Na závěr: nikde se mi nepodařilo najít video s tímto náklaďákem. A tak se podívejt e alespoň na toto, kde je zobrazena jízda autobusem Š706 RO (který měl však stejný podvozek a motor) a vychutnejte si labužnický zvuk motoru a meziplynu:

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (287)
Zobrazit starší komentáře

201 doanumof doanumof | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 3:37 | Reagovat

amoxicillin 875 mg dose, amoxicillin safe to take http://amoxicillin.medinfoblog.com/clarithromycin-and-amoxicillin-dosage/ - can you get a uti while on amoxicillin, <wordNear>1, is it normal to feel shaky after albuterol. how many doses in an albuterol inhaler http://albuterol.medinfoblog.com/albuterol-help-in-rsv-cough/ - does albuterol and alcohol mix, <wordNear>1,

202 dzuyameyay dzuyameyay | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 22:35 | Reagovat

sildenafil citrate and dapoxetine tablets in india. dapoxetine 30 mg ranbaxy http://dapoxetine.medinfoblog.com/dapoxetine-without-prescription-where-to-buy/ - viagra with dapoxetine side effects, <wordNear>1, can you use metronidazole for a sore throat, what does metronidazole tablets treat http://metronidazole.medinfoblog.com/yeast-infection-caused-by-flagyl/ - can you drink red wine while taking metronidazole. <wordNear>1,

203 toderunj toderunj | E-mail | Web | 4. května 2018 v 18:13 | Reagovat

can i drink after taking fluconazole one dose. fluconazole rate of infusion http://fluconazole.medinfoblog.com - effect of fluconazole on zolpidem <wordNear>1, clomiphene dosing in men, clomiphene and anti oestrogens for ovulation induction in pcos http://clomiphene.medinfoblog.com - clomiphene citrate chance of twins. <wordNear>1,

204 pumarudas pumarudas | E-mail | Web | 5. května 2018 v 21:48 | Reagovat

fluconazole 150 mg for nail fungus. what is the best time of day to take fluconazole http://fluconazole.medinfoblog.com - fluconazole and alcohol nhs. <wordNear>1, how clomiphene citrate works in male. clomiphene citrate to get pregnant http://clomiphene.medinfoblog.com - clomiphene treatment for testosterone, <wordNear>1,

205 ElliottAxorm ElliottAxorm | E-mail | Web | 5. května 2018 v 22:24 | Reagovat

doctor weight loss programs  http://zolpidem.xooit.be/index.php  hydrocodone order online no prescription

206 marenihes marenihes | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:15 | Reagovat

sildenafil citrate and dapoxetine in india, dapoxetine any users yet message boards http://dapoxetine.medinfoblog.com/priligy-dapoxetine-30-mg-2/ - tadalafil and dapoxetine brands in india <wordNear>1, uses for oral metronidazole, fish metronidazole for dogs http://metronidazole.medinfoblog.com/metronidazole-suppository-for-pregnant/ - how long do side effects last after taking metronidazole. <wordNear>1,

207 zodzunepid zodzunepid | E-mail | Web | 11. května 2018 v 11:27 | Reagovat

breastfeeding and taking fluconazole, fluconazole 150 mg tablet uses in telugu http://fluconazole.medinfoblog.com - how to take fluconazole for thrush, <wordNear>1, how to use clomiphene citrate 50 mg clomiphene citrate in early pregnancy http://clomiphene.medinfoblog.com - clomiphene versus metformin for ovulation induction <wordNear>1,

208 ElliottAxorm ElliottAxorm | E-mail | Web | 11. května 2018 v 16:56 | Reagovat

pharmacies in mobile al  http://zolpidem.xooit.be/index.php  xanax for sale no prescription

209 dahechiam dahechiam | E-mail | Web | 26. května 2018 v 15:50 | Reagovat

does ciprofloxacin increase blood pressure. ciprofloxacin 500mg for chest infection http://ciprofloxacin.medinfoblog.com - stability of ciprofloxacin in an extemporaneous oral liquid dosage form <wordNear>1, codeine and prednisone drug interaction, prednisone to treat bacterial infection http://prednisone.medinfoblog.com - prednisone dosage for bell s palsy <wordNear>1,

210 ganezemeb ganezemeb | E-mail | Web | 26. května 2018 v 23:39 | Reagovat

l thyroxine dosage for dogs, side effects of thyroxine sodium 50 mcg http://thyroxine.medinfoblog.com - ask what are side effect of thyroxine 50 mcg tablet. <wordNear>1, effects of acyclovir on fetus. acyclovir prophylaxis of shingles http://acyclovir.medinfoblog.com - how long does it take for acyclovir to work for chickenpox, <wordNear>1,

211 seyanmee seyanmee | E-mail | Web | 27. května 2018 v 7:48 | Reagovat

can you take fluconazole twice in one week. does fluconazole cause hair loss in dogs http://fluconazole.medinfoblog.com - does fluconazole treat thrush, <wordNear>1, clomiphene and multiple pregnancy clomiphene for men dosage http://clomiphene.medinfoblog.com - where can i get clomiphene in south africa, <wordNear>1,

212 kineyukap kineyukap | E-mail | Web | 28. května 2018 v 2:45 | Reagovat

can you drink when taking champix. how many times can you take champix http://champix.medinfoblog.com/what-happens-when-you-stop-taking-chantix/ - how long do side effects last after stopping champix <wordNear>1, still smoking on chantix latest chantix heart attack news http://champix.medinfoblog.com/can-u-smoke-on-chantix/ - chantix side effects men. <wordNear>1,

213 yudzutetov yudzutetov | E-mail | Web | 28. května 2018 v 15:56 | Reagovat

low t4 thyroxine free normal tsh level but in the metabolism experiment what was the effect of thyroxine http://thyroxine.medinfoblog.com - what are the symptoms of taking a higher dose of thyroxine <wordNear>1, acyclovir side effects elderly, adverse effects of iv acyclovir http://acyclovir.medinfoblog.com - converting valacyclovir to acyclovir iv, <wordNear>1,

214 ruyopigag ruyopigag | E-mail | Web | 29. května 2018 v 9:18 | Reagovat

foods naturally high in thyroxine what happens when thyroxine levels are low http://thyroxine.medinfoblog.com - symptoms of thyroxine dose too high. <wordNear>1, can acyclovir cream be used for genital herpes. acyclovir same as lovir http://acyclovir.medinfoblog.com - use of acyclovir in treatment of chickenpox <wordNear>1,

215 natozuhaq natozuhaq | E-mail | Web | 30. května 2018 v 21:32 | Reagovat

how long for fluconazole to work for jock itch. fluconazole solubility in propylene glycol http://fluconazole.medinfoblog.com/can-diflucan-treat-toenail-fungus/ - how to take fluconazole for oral thrush. <wordNear>1, ovi f tablets clomiphene citrate, is clomiphene citrate the same as clomid http://clomiphene.medinfoblog.com/ovulation-pain-while-clomid/ - predictive power of clomiphene citrate challenge test. <wordNear>1,

216 rosedzurai rosedzurai | E-mail | Web | 1. června 2018 v 16:47 | Reagovat

fluconazole side effects long term how long does fluconazole stay in my system http://fluconazole.medinfoblog.com/how-long-should-fluconazole-take-to-work/ - can i take fluconazole for jock itch, <wordNear>1, how to use clomiphene 50 mg clomid (clomiphene citrate) 50 mg http://clomiphene.medinfoblog.com/testing-clomid-with-progesterone-test-day-21/ - clomiphene citrate 50 mg tabs <wordNear>1,

217 romaimib romaimib | E-mail | Web | 1. června 2018 v 22:37 | Reagovat

thyroxine sodium 25 mg side effects free thyroxine levels pmol/l http://thyroxine.medinfoblog.com/can-you-take-synthroid-while-pregnant/ - elevated thyroxine levels causes what do it mean. <wordNear>1, what is acyclovir 800 mg used for, can you drink when taking acyclovir http://acyclovir.medinfoblog.com/acyclovir-equine-herpes-virus-2/ - generic acyclovir 400 mg. <wordNear>1,

218 nedehizut nedehizut | E-mail | Web | 5. června 2018 v 19:15 | Reagovat

ciprofloxacin dosing in elderly, ciprofloxacin 500mg antibiotics pictures http://ciprofloxacin.medinfoblog.com/what-is-cipro-for-500/ - ciprofloxacin use in neonates a systematic review of the literature, <wordNear>1, prednisone liquid dosage for adults. do prednisone make you pee http://prednisone.medinfoblog.com/dexamethasone-to-prednisone-equivalent/ - alternative to prednisone 60 mg for 5 days, <wordNear>1,

219 pikunuof pikunuof | E-mail | Web | 5. června 2018 v 22:37 | Reagovat

clobetasol propionate for melanoma clobetasol propionate foam directions http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol propionate for ears, <wordNear>1,

220 jinodakiu jinodakiu | E-mail | Web | 6. června 2018 v 0:28 | Reagovat

how long does thyroxine take to get out of your system thyroxine too little symptoms http://thyroxine.medinfoblog.com/milk-thistle-synthroid-interaction/ - measurement of free thyroxine in pregnancy <wordNear>1, is acyclovir used for. does acyclovir help chicken pox http://acyclovir.medinfoblog.com/herpes-genitalis-acyclovir-treatment/ - acyclovir dose for herpes esophagitis <wordNear>1,

221 pegedzuhaq pegedzuhaq | E-mail | Web | 6. června 2018 v 14:50 | Reagovat

clobetasol propionate cream peru side effects of clobetasol gel http://clobetasol.medinfoblog.com - how to apply clobetasol propionate topical solution <wordNear>1,

222 botetsukuk botetsukuk | E-mail | Web | 6. června 2018 v 23:00 | Reagovat

what is clobetasol used to treat clobetasol propionate cream tube sizes http://clobetasol.medinfoblog.com - how to use clobetasol and rogaine <wordNear>1,

223 mahisuhim mahisuhim | E-mail | Web | 7. června 2018 v 1:01 | Reagovat

fluconazole 100 mg used to treat parsites. how many times can you take fluconazole http://fluconazole.medinfoblog.com/fluconazole-taste-in-mouth/ - how long does it take for fluconazole 150mg to work. <wordNear>1, clomiphene citrate and ovulation tests. clomiphene citrate 100mg tablets http://clomiphene.medinfoblog.com/3rd-round-clomid-bfp/ - how to take clomiphene <wordNear>1,

224 tsugesenuf tsugesenuf | E-mail | Web | 7. června 2018 v 21:31 | Reagovat

taro clobetasol ointment used clobetasol propionate cream equivalent http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol scalp solution size. <wordNear>1,

225 oshipidzuh oshipidzuh | E-mail | Web | 9. června 2018 v 3:37 | Reagovat

how many hours does it take misoprostol to start working. how to use misoprostol for 3 weeks pregnant http://misoprostol.medinfoblog.com/misoprostol-after-4-days/ - what to do when misoprostol doesn't work. <wordNear>1, usual dose for gabapentin for neuropathy, gabapentin drug card nursing http://gabapentin.medinfoblog.com/taking-gabapentin-with-aleve/ - gabapentin adverse drug reactions. <wordNear>1,

226 nipunumup nipunumup | E-mail | Web | 9. června 2018 v 7:26 | Reagovat

does fluconazole treat ringworm in dogs. fluconazole for fungal ling infection http://fluconazole.medinfoblog.com/can-i-use-terconazole-with-diflucan/ - fluconazole interaction with amitriptyline. <wordNear>1, how long does it take for clomiphene citrate to work. chances of pregnant with clomiphene citrate http://clomiphene.medinfoblog.com/which-cycle-days-to-take-clomid/ - gp clomiphene geneza pharmaceuticals <wordNear>1,

227 dakimunif dakimunif | E-mail | Web | 9. června 2018 v 18:38 | Reagovat

how long until ciprofloxacin works for uti, can you take omeprazole and ciprofloxacin together http://ciprofloxacin.medinfoblog.com/is-ciprofloxacin-safe-while-nursing/ - ciprofloxacin for std treatment, <wordNear>1, can i take prednisone and lisinopril. cipro and prednisone interaction pdf http://prednisone.medinfoblog.com/prednisone-dosage-for-severe-poison-ivy/ - long term side effects of prednisone reduction <wordNear>1,

228 waomuzeh waomuzeh | E-mail | Web | 10. června 2018 v 1:02 | Reagovat

clobetasol ointment ip tenovate tm, does clobetasol propionate work for hair loss http://clobetasol.medinfoblog.com - can i use clobetasol propionate on my dog, <wordNear>1,

229 tobatapao tobatapao | E-mail | Web | 11. června 2018 v 9:07 | Reagovat

what happens if i take misoprostol while pregnant. misoprostol dose to induce abortion http://misoprostol.medinfoblog.com/misoprostol-medical-abortion-experience/ - how to insert misoprostol before an iud. <wordNear>1, how much is gabapentin without insurance, use of gabapentin 100mg http://gabapentin.medinfoblog.com/how-does-gabapentin-work-for-pain-relief/ - can you get a high from gabapentin <wordNear>1,

230 mepatodzub mepatodzub | E-mail | Web | 11. června 2018 v 23:07 | Reagovat

what does it mean when thyroxine free is high, over secretion of thyroxine causes http://thyroxine.medinfoblog.com/synthroid-interaction-with-fish-oil/ - taking thyroxine with other medications <wordNear>1, does acyclovir stop herpes. acyclovir common cold virus http://acyclovir.medinfoblog.com/acyclovir-prophylaxis-dose-herpes/ - how long does it take for acyclovir to work on cold sores. <wordNear>1,

231 chibakarig chibakarig | E-mail | Web | 12. června 2018 v 8:26 | Reagovat

clobetasol propionate lotion for alopecia clobetasol propionate for dogs ears http://clobetasol.medinfoblog.com - taro clobetasol propionate cream, <wordNear>1,

232 depimuid depimuid | E-mail | Web | 13. června 2018 v 15:36 | Reagovat

can i take valacyclovir if i'm pregnant. valacyclovir side effects urine http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir for viral meningitis. <wordNear>1,

233 suhiogup suhiogup | E-mail | Web | 13. června 2018 v 16:59 | Reagovat

clobetasol propionate to treat lichen sclerosus butavate ointment clobetasol propionate http://clobetasol.medinfoblog.com - does clobetasol shampoo work, <wordNear>1,

234 gobanupij gobanupij | E-mail | Web | 14. června 2018 v 1:46 | Reagovat

clobetasol and neomycin cream used for. clobetasol propionate solution scalp http://clobetasol.medinfoblog.com - why not use clobetasol on face. <wordNear>1,

235 nigizowac nigizowac | E-mail | Web | 14. června 2018 v 12:20 | Reagovat

mifepristone and misoprostol for early pregnancy failure a cohort analysis how to use misoprostol for induced abortion http://misoprostol.medinfoblog.com/mifepristone-misoprostol-abortion-dosage/ - sublingual versus vaginal misoprostol management missed miscarriage, <wordNear>1, gabapentin prescribed for depression, switching from pregabalin to gabapentin http://gabapentin.medinfoblog.com/neurontin-gabapentin-for-sleep/ - gabapentin 300mg capsule prospect romana, <wordNear>1,

236 shiwamider shiwamider | E-mail | Web | 14. června 2018 v 18:31 | Reagovat

how to use clobetasol propionate foam. how long does it take for clobetasol to work for lichen sclerosus http://clobetasol.medinfoblog.com - does clobetasol propionate stain clothes, <wordNear>1,

237 fugugetaj fugugetaj | E-mail | Web | 14. června 2018 v 18:37 | Reagovat

what is valacyclovir 500 mg used for how long do you take valacyclovir for shingles http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir for hsv encephalitis <wordNear>1,

238 gamooih gamooih | E-mail | Web | 15. června 2018 v 21:21 | Reagovat

side effect of clobetasol propionate, clobetasol for psoriasis scalp http://clobetasol.medinfoblog.com - edguard clobetasol propionate cream, <wordNear>1,

239 pakobipog pakobipog | E-mail | Web | 15. června 2018 v 21:24 | Reagovat

risks of taking valacyclovir. valacyclovir icd 10 code http://valacyclovir.medinfoblog.com - dosage of valacyclovir for shingles, <wordNear>1,

240 zegooaz zegooaz | E-mail | Web | 17. června 2018 v 15:43 | Reagovat

ketoconazole clobetasol propionate cream for pimples. what is clobetasol propionate topical used for http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol 17 propionat konzentration <wordNear>1,

241 bobimures bobimures | E-mail | Web | 17. června 2018 v 22:38 | Reagovat

is it safe to drink alcohol while taking valacyclovir valacyclovir can i drink alcohol http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir vs acyclovir dosage <wordNear>1,

242 sasuomus sasuomus | E-mail | Web | 18. června 2018 v 8:19 | Reagovat

hi tech clobetasol propionate cream. clobetasol propionate shampoo perrigo http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol cream vs gel, <wordNear>1,

243 nemososhie nemososhie | E-mail | Web | 18. června 2018 v 16:11 | Reagovat

valacyclovir tablets usp 500 mg can you take valacyclovir and amoxicillin http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir hcl cold sore dosage. <wordNear>1,

244 rehogerei rehogerei | E-mail | Web | 19. června 2018 v 0:09 | Reagovat

clobetasol propionate topical corticosteroids. clobetasol reviews for eczema http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol propionate ointment while breastfeeding <wordNear>1,

245 gehemezoe gehemezoe | E-mail | Web | 19. června 2018 v 0:11 | Reagovat

valacyclovir safe dose range. side effects of ic valacyclovir hcl http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir 1gm tablets dosage <wordNear>1,

246 sonanezot sonanezot | E-mail | Web | 19. června 2018 v 5:49 | Reagovat

use of oral misoprostol in the prevention of postpartum haemorrhage, rx combipack of mifepristone and misoprostol tablets http://misoprostol.medinfoblog.com/mifepristone-and-misoprostol-kit-online/ - misoprostol onset peak duration <wordNear>1, gabapentin grapefruit juice potentiation gabapentin and advil interaction http://gabapentin.medinfoblog.com/alternative-to-gabapentin-for-nerve-pain/ - how far apart can i take gabapentin, <wordNear>1,

247 yahopakec yahopakec | E-mail | Web | 21. června 2018 v 2:49 | Reagovat

can valacyclovir treat hpv. valacyclovir dose genital herpes outbreak http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir side effects liver <wordNear>1,

248 kohamesoa kohamesoa | E-mail | Web | 21. června 2018 v 11:47 | Reagovat

valacyclovir chronic use dose eye. taking valacyclovir during pregnancy http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir for herpes simplex virus infection, <wordNear>1,

249 sodehopij sodehopij | E-mail | Web | 21. června 2018 v 20:07 | Reagovat

orlistat sandoz 60 mg 126 capsules orlistat 60 mg south africa http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat banned in uk <wordNear>1,

250 nuoyuhig nuoyuhig | E-mail | Web | 22. června 2018 v 2:49 | Reagovat

clobetasol foam prescribing information. clobetasol propionate cream used for yeast infection http://clobetasol.medinfoblog.com - what is clobetasol propionate cream good for, <wordNear>1,

251 kuseodol kuseodol | E-mail | Web | 22. června 2018 v 5:02 | Reagovat

orlistat 120 mg walmart orlistat 120 mg not working http://orlistat.medinfoblog.com - mechanism of action orlistat. <wordNear>1,

252 bidzuzugez bidzuzugez | E-mail | Web | 22. června 2018 v 12:57 | Reagovat

will valacyclovir help canker sores, how many times a day can i take valacyclovir http://valacyclovir.medinfoblog.com - what is the dose of valacyclovir for shingles. <wordNear>1,

253 rebazushis rebazushis | E-mail | Web | 23. června 2018 v 21:33 | Reagovat

clobetasol ointment while pregnant. clobetasol propionate use for warts http://clobetasol.medinfoblog.com - what is clobetasol ointment used to treat <wordNear>1,

254 ruperabio ruperabio | E-mail | Web | 23. června 2018 v 22:24 | Reagovat

dosage of valacyclovir 500mg valacyclovir hcl long term side effects http://valacyclovir.medinfoblog.com - can valacyclovir treat gonorrhea <wordNear>1,

255 tsuruzugee tsuruzugee | E-mail | Web | 24. června 2018 v 6:32 | Reagovat

what is clobetasol prescribed for oral lichen planus and clobetasol propionate http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol propionate cream or ointment. <wordNear>1,

256 kanunokol kanunokol | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 6:23 | Reagovat

orlistat how it works. effects of orlistat xenical http://orlistat.medinfoblog.com - how quickly does orlistat work, <wordNear>1,

257 topinenn topinenn | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 17:57 | Reagovat

can you use valacyclovir while pregnant. valacyclovir 500 mg twice daily http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir for cold sore dosage. <wordNear>1,

258 rudeiyoq rudeiyoq | E-mail | Web | 14. srpna 2018 v 16:35 | Reagovat

clobetasol propionate in pregnancy medication clobetasol propionate cream http://clobetasol.medinfoblog.com - side effects of taro clobetasol, <wordNear>1,

259 yudzukiyor yudzukiyor | E-mail | Web | 14. srpna 2018 v 19:10 | Reagovat

do i need to eat before taking ciprofloxacin dizziness after taking ciprofloxacin http://ciprofloxacin.medinfoblog.com/ciprofloxacin-cipro-and-warfarin-coumadin/ - is ciprofloxacin a good antibiotic for uti, <wordNear>1, effects of long term prednisone use in cats. rheumatoid arthritis after prednisone http://prednisone.medinfoblog.com/prednisolone-acetate-ophthalmic-1-suspension-usp/ - stopping prednisone at 10mg. <wordNear>1,

260 dapunomex dapunomex | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 12:40 | Reagovat

lipograss orlistat 120 mg. orlistat side effects liver damage http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat l carnitina pdf, <wordNear>1,

261 susopodod susopodod | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 1:45 | Reagovat

orlistat 60 mg weight loss does orlistat work with alcohol http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat trade name in pakistan, <wordNear>1,

262 renogisez renogisez | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 19:36 | Reagovat

redicres 60 mg orlistat, how to get doctor to prescribe orlistat http://orlistat.medinfoblog.com - can you take orlistat and raspberry ketones together. <wordNear>1,

263 ketechikuk ketechikuk | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 1:06 | Reagovat

valacyclovir 1 gram during pregnancy, valacyclovir dosage renal failure http://valacyclovir.medinfoblog.com - valacyclovir hydrochloride 500 mg side effects, <wordNear>1,

264 wonekuis wonekuis | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 1:57 | Reagovat

patent orlistat us expires orlistat side effects dizziness http://orlistat.medinfoblog.com - what is the mode of action of orlistat, <wordNear>1,

265 yunehemau yunehemau | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 13:30 | Reagovat

redicres 60 mg orlistat, alli 60 mg capsule rigide orlistat http://orlistat.medinfoblog.com - how long do orlistat take to work, <wordNear>1,

266 zuhomosac zuhomosac | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 11:07 | Reagovat

correct way to take orlistat, orlistat diet pills reviews http://orlistat.medinfoblog.com - effect of orlistat vs. <wordNear>1,

267 tokenihan tokenihan | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 22:44 | Reagovat

brands of clobetasol propionate, can clobetasol propionate be used for genital herpes http://clobetasol.medinfoblog.com - clobetasol cream ip cosvate. <wordNear>1,

268 zanabasuj zanabasuj | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 7:23 | Reagovat

how long to lose weight on orlistat. orlistat medicines org uk http://orlistat.medinfoblog.com - normal dose of orlistat. <wordNear>1,

269 dzupoejif dzupoejif | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 1:37 | Reagovat

amsa fast orlistat wikipedia. does orlistat work on a low fat diet http://orlistat.medinfoblog.com - vascom orlistat 120 mg. <wordNear>1,

270 kimuyakio kimuyakio | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 13:54 | Reagovat

clobetasol propionate for dandruff. hi tech pharmacal clobetasol propionate cream http://clobetasol.medinfoblog.com - what is clobetasol ointment for. <wordNear>1,

271 zadeobid zadeobid | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 22:48 | Reagovat

clobetasol propionate for seborrheic dermatitis can clobetasol be used for lichen sclerosus http://clobetasol.medinfoblog.com - lichen planus vulva clobetasol <wordNear>1,

272 kogukobuu kogukobuu | E-mail | Web | 1. září 2018 v 23:46 | Reagovat

valacyclovir 500 mg brands. how long does it take valacyclovir to start working http://valacyclovir.medinfoblog.com - acyclovir to valacyclovir conversion <wordNear>1,

273 hedenukaq hedenukaq | E-mail | Web | 2. září 2018 v 15:37 | Reagovat

orlistat medicine in india. orlistat prescribing information uk http://orlistat.medinfoblog.com - lose weight fast orlistat. <wordNear>1,

274 dedoseyoo dedoseyoo | E-mail | Web | 3. září 2018 v 1:56 | Reagovat

can i take valacyclovir with azithromycin, valacyclovir treat cold sores http://valacyclovir.medinfoblog.com - does valacyclovir contain aspirin. <wordNear>1,

275 nodananen nodananen | E-mail | Web | 3. září 2018 v 12:11 | Reagovat

orlistat effect on heart rate, orlistat perder gordura abdominal http://orlistat.medinfoblog.com - glaxosmithkline launches alli orlistat 60 mg. <wordNear>1,

276 pechiniaz pechiniaz | E-mail | Web | 5. září 2018 v 6:15 | Reagovat

xenical orlistat 120 g. dosage form of orlistat http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat ratiopharm 84 st, <wordNear>1,

277 Stephentwers Stephentwers | E-mail | 9. září 2018 v 3:44 | Reagovat

prescription drug abuse statistics  http://stilnox.forum-prive.com/  aps healthcare brookfield wi

278 Stephentwers Stephentwers | E-mail | 9. září 2018 v 19:40 | Reagovat

wii u draw game tablet  http://www.texpaste.com/n/bcuq3pc8  24 hour pharmacy syracuse ny

279 zuzobozaf zuzobozaf | E-mail | Web | 11. září 2018 v 0:25 | Reagovat

orlistat pellets 120 mg, orlistat 120 mg pdf http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat exerts its action by. <wordNear>1,

280 denowasaj denowasaj | E-mail | Web | 11. září 2018 v 23:33 | Reagovat

how fast do you lose weight on orlistat, how does orlistat promote weight loss http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat and gall bladder <wordNear>1,

281 yaazanup yaazanup | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:22 | Reagovat

side effect of orlistat. what is orlistat 60 used for http://orlistat.medinfoblog.com - how long can you take orlistat. <wordNear>1,

282 bahekutev bahekutev | E-mail | Web | Čtvrtek v 9:37 | Reagovat

orlistat increase in hunger. chemical formula for orlistat http://orlistat.medinfoblog.com - has anyone lost weight on orlistat. <wordNear>1,

283 nogoniruf nogoniruf | E-mail | Web | Sobota v 22:21 | Reagovat

orlistat and polycystic ovaries, orlistat (xenical) is an effective weight loss agent that works by http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat no side effects <wordNear>1,

284 tsuzazogeq tsuzazogeq | E-mail | Web | Včera v 13:37 | Reagovat

redustat orlistat side effects orlistat interaction with xarelto http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat 120mg 42 capsulas <wordNear>1,

285 mogomedzua mogomedzua | E-mail | Web | Včera v 14:44 | Reagovat

how many times can u take champix, how long should champix take to work http://champix.medinfoblog.com/chantix-side-effects-rash/ - how do i get a prescription for champix, <wordNear>1, problems after quitting chantix, bupropion (zyban) or varenicline (chantix) http://champix.medinfoblog.com/chantix-to-stop-smoking/ - who can prescribe chantix. <wordNear>1,

286 jizasunis jizasunis | E-mail | Web | Včera v 18:30 | Reagovat

orlistat 120 mg jaka dieta. how does orlistat promote weight loss http://orlistat.medinfoblog.com - orlistat a new lipase inhibitor for the management of obesity, <wordNear>1,

287 demachiak demachiak | E-mail | Web | Dnes v 5:06 | Reagovat

what to expect when you stop taking champix can champix make you sleepy http://champix.medinfoblog.com/chantix-quit-chewing-tobacco/ - can you use champix and the patch together, <wordNear>1, saturday night live chantix video. which insurance companies cover chantix http://champix.medinfoblog.com/chantix-quit-smoking-coupons/ - what class of drug is chantix, <wordNear>1,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama