Me 262 A-1a Schwalbe, Směr 1/72 -Část druhá

14. dubna 2014 v 20:45 | dinom2
Zdravím
Předem se chci omluvit, že dlouho nebyl článek. Neměl jsem moc chuť psát a ani modelařit. Vždy jsem napsal jen pár vět a poté jsem to vypnul.Ale dnes se podíváme na další díl o mém modelu letadla me-262. Dnes letadlo, až na pár drobností zkompletujeme.Stavím pořád s těmi stejnými nástroji.Stavba nebyla až tak pohodová, jak jsem si z prvu myslel, ale dala se zvládnout.
V minulém díle jsem již popsal technické údaje, tak jdeme rovnou na to:


Základní díly pro křídlo.Na fotografii již začištěné.
Slepené křídlo.Šlo to k sobě celkem dobře, až na některá místečka.
Motor slepený s křídlem. Jak lze z fotky vidět, tak zde budu muset použít opravdu hodně tmelu-Náplň příštího dílu. Samozdřejmě že stejně jsem slepil i křídlo na druhé straně, ale to už šlo o poznání lépe.
Takto vypadá druhé křídlo.Sice žádný zázrak, ale alespoň to u sebe drží lépe než křídlo druhé.
Předek trupu.Bohužel nemám fotku, jak trup vypadá celý, protože mi nevyšli. Bude to patrné z dalších fotek.Nahřátou jehlou jsem zvěčil otvory pro kulomety, které byly u stavebnice zaslepeny.
Nasucho přiložené díly trupu letadla, uvnitř je kokpit.Opravdu se omlouvám, v této fázi jsem moc nefotil ale spíše jen lepil.
Vyštípané, nezačištěné díly přední podvozkové nohy.
Začištěné kolo i podvozková noha. Přehnal jsem to, takže to příjde tmelit. Na kole je patrné splasknutí spodní strany pneumatiky naznačené pilníčkem na nehty. Na dobových fotkách častý úkaz.
Podvozková noha vlepená v trupu. Kolečko příjde nalepit až později, aby bylo splasknutí v jedné rovině s podložkou.
"Střední spojovací" díl, který se ze spodu nalepí na trup a k němu se potépřilepují obě křídla. Z fotky je patrné, že nalepení dílu vyžadovalo hodně úsilí abude potřeba hodně tmelit.
Křídlo přilepené k trupu.
Stejný postup jsem provedl i na druhé straně. Už se Schwalbe začíná rýsovat, viďte :)
Výškovky. Byly lepeny "Natupo", ale neměl jsem nic čím bych je mohl vyztužit. proto jsem použil vteřinové lepidlo a zatím drží.Snad bude i nadále Smějící se
Pohled zezadu. Výškovky se mírně naklánějí dolů. Vypodložil jsem je tedy balením žvýkaček a vyrovnal je do potřebné roviny.
Podvozkové šachty. Nezačištěné, nezatmelené díly. Ty vyhazováky na viditelných místech jsou vážně o infarkt...
Začištěné a zatmelené díly
Nezačištěné kolečka a jejich "nohy".
Začištěné díly.zde je již splasknutí decentnější, protože jsou pneumatiky větší a nepůsobí na ně taková síla jako na přední.
Slepeno. ještě musím začisti a na druhé kolečko přilepit stabilizační tyč. Zde jsem udělal tu chybu, že jsem pneumatiku nalepil dříve než nohu k trupu, tím pádem je na křivo. Musím ještě vymyslet, jak ji zamaskuji.
Takovýto stojánek jsem si vyrobil ze školních gum. Rychlé a efektivní řešení Smějící seTouto fotkou bych se svámi chtěl rozloučit, příště a snad již dříve se na vás těším zase já, dinom2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | Web | 15. dubna 2014 v 18:13 | Reagovat

Co napsat, asi to, že tohle by mě zabilo. Jak to tak vidím, tak nic nesedí, jestli to dáš dohromady, aby to trochu vypadlo, tak máš můj obdiv. Centroplán se k trupu moc nemá, o přechodu křídlo trup ani nemluvím :D Směr :D No opravdu se těším na tmelení, ale jen proto, že ho bude dělat někdo jiný, než já. Ale já teď taky svádím tuhý boj, Milliput selhal, jde se tmelit Surfem. Jestli to nevyjde, tak tam nechám spáru, Tamiya neTamiya... Na to nemám nervy 8-) Že bych šel dělat figurky?

2 Erich Topp Erich Topp | 15. dubna 2014 v 19:20 | Reagovat

Jak říká Michal, skutečně těma mezerama by prošel slon :-D Jsem zvědav jak se s tím popereš protože tohle vypadá fakt na tuhej boj. Ale článek pěknj, jsem rád, že sem taky něco dáte, ale prosil bych udělat dělicí čáru, aby článek nezabíral kilometr místa, asi jsi na ni zapomněl

3 Mervin Mervin | Web | 15. dubna 2014 v 19:29 | Reagovat

kluci, vydám asi Spitfire, chcete dnes nebo jindy?

4 Mervin Mervin | Web | 15. dubna 2014 v 19:30 | Reagovat

Martine, máš to SupeR. akorát ty mezery :D jak vydím tak se se svým tmlem můžu rozloučit :D ale jinak moc pěkná práce.

5 dinom2 dinom2 | 15. dubna 2014 v 19:40 | Reagovat

[1]: Díky.Opravdu, teď jak se na to dívám, tak si do těch mezer něco schovám, třeba peníze :D.No jo, směr.A navíc, ikdyž jsem zatěžkával trup olovem, si sedla na prdel.Tmelit už jsem začal, ale vidím to tak že budu muset koupit celej karton tmelu :D Tmelit už jsem začal, snad tak do měsíce přidám další díl, pak už kamufláž, patina, podložka a konec.Na figurky se těším :)
2)No, slon by se tím možná protáhl, ale já né :D.Jo, na to jsem zapoměl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama