Dragon- Volodya Antonovich Bukayev

8. ledna 2014 v 20:32 | dinom2 |  Akční Figury 1/6 -Dragon i DiD
Zdravím vás u dalšího článku, tentokráte o akční figuře od Dragonu v měřítku 1:6.Figura se jmenuje "Volodya Antonovich Bukayev" a je to sovětský tankista z roku 1942 z bitvy o Stalingrad.
Figuru jsem dostal od rodičů na vánoce, ale v minulém článku jsem ji neprezentoval z toho důvodu, že jsem pro vás chtěl mít větší "překvapení".Smějící se

Fotky :
Pohled na celou figuru i s vybavením.omlouvám se že je fotka otočená.

Tokarev TT-33

Tato legendární ruská samonabíjecí pistole pochází ze vzoru TT-30, který je kopii amerického coltu 1911.V průběhu let 1929-1933 byla tato pistole vyvinuta z již zmiňovaného modelu 1930, protože vrchní velení SSSR potřebovalo novou pistoli, kerá by byla rychlejší, jednodušší a hlavně méně nakladná na výrobu. Pistole používá munici ráže ( s dovolením skopírováno z googleSmějící se) 7.62x25
Nyní již ale k samotné zmenšenině pistole ve velikosti 1:6
Pistole je vyrobená z plastu, ostatně jako všechny zbraně firmy dragon. Z pistole jde vytáhnout zásobník, ve kterém je replika náboje.Pistole je velice věrohodně zpracována, ale bohužel jí nejde natáhnout závěr.
Nějáke fotky:
Pistole i se zásobníkem.Za povšimnutí stojí očko, které sloužilo u ostré verze jako úchyt pro řemínek, který ji držel v případě pádu na opasku. Je v něm skutečně díra velikosti špičky špendlíku.
Zde již pistole i s vytaženým zásobníkem.
Zasobník i s nábojem, vypomohl svěráček Usmívající se.Omlouvám se za špatnou kvalitu fotografie, musel jsem to fotit z dálky a pak oříznout na PC.
Pohled do hlavně pistole.
A pohled přes mířidla.
Pouzdro
Je vyrobeno (myslím) z kůže. Zavírá se na malý cvoček.
Otevřené pozdro.
A s pistolí v pouzdře.
to by bylo pro tuto pistoli vše.Dektarjev- Tanková verze
Tanková verze známého pěchtního kulometu dektarjev DPM.Bližší informace k tomuto kulometu my nejsou známi.Nebudu je sem proto dávat a věřím, že pokuď by někdo o informace zájem měl, může si je najít na internetu.

Model má sklopné nožičky, odjímatelný zásobník a pažbu.Taktéž mu lze natáhnout závěr.
Celkový pohled na kulomet.
Zde je již odebraná opěrka a zásobník. Za povšimnutí zde stojí řešení zásobníku, kterému se později také budu věnovat.
Závěr v přední poloze.
A zde již v průběhu natahování. Závěr jde dotáhnout až do zadu.
Řešení zásobníku. Je to první zbraň, u které vidím že je uchycení zásobníku řešeno jinak, než u originálu.
Detail střelcova pohledu.
Pažba a kohoutek. detail pro někoho, kdo by kulomet dělal v menších měřítkách jako doplněk pro figurky/diorámy.
Zásobník, nožičky a hlaveň.
Hlaveň.

RGD-33

Ruční granát sovětské výroby. Vychází ze vzoru 1914/30 a je Hodně podobný známějšímu německému granátu vz.24.Granát vážil necelých 780 g a náplň činilo 80g TNT.Granát byl házen na vzdálenost 35-40 m a vybouchl cca 4 vteřiny po odjištění. Délka byla 191mm a průměr 52mm.
K modelu: Granát je zpracován ze stejného materiálu jako zbraně (tvrzený plast) a nejde u něj nic rozložit.
Zde je již foto granátu. Na snímku je patrná dělící rovina, která ovšem v reálu není znát. Granát má moc pěknou patinu.

Výstroj

Figura má na sobě kalhoty "sharovari", bundu, pod bundou je gymnastiorka vz.35, na hlavě má sovětskou tankovou kuklu, boty "sapogi", okolo pasu má opasek (peklo jej nasaditSmějící se) na kterém je pověšeno kožené pouzdro na pistoli tt-33 a polní láhev v látkovém obalu.
"Sapogi" jsou klasické boty rudé armády. Originální sou vyrobeny z tvrdé (býčí?)kůže, která je přebarvena na černo.Za povšimnutí na snímku stojí lehká patina bot, ktrá je již naznačena od výrobce.
Kalhoty "sharovari", které byly nošeny ke gymnasterce vz.1935. K modernější typům gymnasterek (vz.42...) již byly noseny kalhoty "galife".Ta upáraná niť je již odstříhnutá, žádný strach.
Gymnasterka vz. 1935. nasazená na tankistovi. V takovéto podobě jej naleznete v krabici.
Prostě kabát Smějící se.Vím o něm akorát to, že jej nosily převážně tankisté v zimě Smějící se. Na zmenšenině j zapínání vyřšno třemi "cvočky" a u krku se lepí "na rozpoznání".
Detailní pohled na kožený opasek, který je podšit pruhem látky. Jde, stejně jako originál "vyvléct" a zase "navléct", ale je to dobré akorát tak na nas*ání se.
Polní láhev, s látkovým oblalem. Láhev má odnímatelný uzávěr. "Poutko" je přilepeno lepidlem a obal je svázán provázkem.
Tankistova hlava, na které je kukla. Na kuklu lze připnout vysílačka a pod bradou obě strany helmy spojit řemínkem.
A zde již bez kukly. Za povšimnutí stojí drybrush, který na vlasy figurky aplikoval výrobce.
Zásoby přijeli, ale vodku si rozebrali důstojníci a tak na vojáky zbil pouze slunečnicový olej a čokoláda. Omlouvám se, ale tohle jsem si prostě nemohl odpusit Smějící se Omlouvám se také za křečovité držení těl figur, jinak to nešlo.

To je pro dnešek vše, u příštího článku naviděnou.
dinom2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám článek?

Ano!
Ujde
Ne

Komentáře

1 Erich Topp Erich Topp | 8. ledna 2014 v 23:59 | Reagovat

To je pěknej dárek k Vánocům, zachvíli si můžete založit gardovou jednotku :-D Co se inspirovat u Michala a trochu je zprasit? (Myšleno pozitivně :-D )

2 Michal Michal | Web | 9. ledna 2014 v 17:23 | Reagovat

Fotky doporučuju vyměnit, takhle těžko hodnotit obsah. Já s tím taky dodnes bojuju, však mé články znáte. Jen bych ocenil, kdyby jste se u takových článků snažili rozepsat, nafotit detaily uniforem a zbraní, jako třeba představení detailů na zbraních, např. zda jde natáhnout závěr, sejmout zásobník, nafotit figuru v nějaké "normální poloze" a pokud možno před bílým pozadím, jelikož ta krabice působí dost rušivě, a ta skříň taky. Detaily té tankistické přilby by také neuškodily, stejně tak pohled na figuru zezadu, či z boků. Věřte mi, že takhle to (alespoň) na mě působí dost jednoduše. Chce to si s tím vyhrát... Ale kladně hodnotím, že se snažíte své úsilí zvyšovat a jdete do toho, místo aby jste se vykašlali na vše, a šli si s figurami hrát někam na louku... :D

3 Erich Topp Erich Topp | 9. ledna 2014 v 19:56 | Reagovat

Tak jako mít doma třeba 20 takových Němců a stejné množství skopčáků tak si budu hrát jak zamlada :-D

4 dinom2 dinom2 | 11. ledna 2014 v 21:52 | Reagovat

[1]: Gardovou jednotku brzo založíme, ještě počkáme na nějákého velitele :D
U Michala se rozhodně inspiruji, ale zatím to nechci pokazit.Michal to umí nádherně, já bych to zvoral.Určitě si ale zahrají v nějákém terénu, tak bych je pak kdyžtak patřičně zašpinil až při zasazování do terénu.
[2]: Fotky jsou již vyměněny, snad s bůdou líbit. kdyby jsi náhodou do nějáké diorámy potřeboval detail třeba tokareva, tak mi napiš a já to v rámci možností nafotím. Pohled na figuru ze zadu jsem zapomně nafotit, snad to nevadí. Kdyby někdo náhodou chtěl, tak nafotím i to.
[3]:20 němců a 20 skopčáků? :D Né, chápu tě. taky bych si hrál, z tulipánů na zahradě kulometné střílny a ze skleníku velitelské stanoviště :D Ale kdybych je náhodou mněl, tak to bych již i něco v dílně vykutil, třeba Mause :D a pro rusy zase 5 t-34řek :D

5 Michal Michal | Web | 12. ledna 2014 v 9:04 | Reagovat

Krom kvality fotek už nemám co vytknout. Jen bych upozornil, že "u krku" se ti odlepuje "na rozpoznání". :D Jo, a ještě by tedy pro příště nebylo marné fotky otočit, abych si neukroutil palici :-D .

6 dinom2 dinom2 | 12. ledna 2014 v 17:59 | Reagovat

[5]: Co je zase s kvalitou ? :D líp už to nedám. U toho krku jsem si všiml až na fotkách, už přilepeno. Já bych to otočil, ale nevím jak :D.

7 Erich Topp Erich Topp | 12. ledna 2014 v 21:32 | Reagovat

Ten námořník nalevo se podle xichtu asi moc rád nefotí, co? :-D Jinak obrovské zlepšení kvality fotek, představení výstroje super. Akorát teda byste nemuseli tvrdě přejímat poangličtěné názvy - Nejsou žádné "Sapogi" ale "Sapagi", ne gymnastyorka, ale "gymnastjorka," stejně tak jména - Ne poameričtěný název, ale pěkně po našem: Voloďa Antonovič Bukajev. Ale to je jen o vkusu, fakt super.

8 Michal Michal | Web | 13. ledna 2014 v 17:54 | Reagovat

[6]: Sem tam nějaká fotka je mázlá, ale já to taky líp nedávám. A otáčí se to už v počítači, to víš jak, ne? :D A taky by nebylo na škodu, já nevím jak přesně se to v Rudé Armádě jmenuje, ale není to asi na rozpoznání, ale hodnostní označení, nebo límcové výložky, nebo něco takovýho. Na rozpoznání je tak maximálně barva podšití, nebo lemovka, ale jak říkám, já jsem spíš na ten Wehrmacht a SS.

9 dinom2 dinom2 | 13. ledna 2014 v 20:10 | Reagovat

[7]: Díky, jj názvy opravím. třeba o "sapagi" jsem v životě neslyšel, tak jsem to skopčil ze stránek :D
[8]:aha, jo, o vím, opravím to :)Jo, to taky spravím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama