Leden 2014

Sergej Ivanovič Kozlov

28. ledna 2014 v 21:19 | MervinCZ |  Akční Figury 1/6 -Dragon i DiD
Zdravím!

Vítám vás u nového článku, a to jest má akční figura 1/6 Sergej Ivanovič Kozlov.
Je to kulometčík od pěchoty Rudé armády hodnosti kapral (desátník). nemá pistoli,má kulomet DPM-27. Má boty Sapagi, kalhoty Šarovari, gymňasťorka 1943, Helma M40 SOV. Budu se vám snažit prezentovat všechnu jeho výstroj a výzbroj

Nyní už do práce, přátelé!

Diorama 1/35: A nebylo návratu - část 2.

9. ledna 2014 v 21:10 | Erich Topp |  Dioramata a viněty
Tak se opět hlásím s postupem. PaK 40 od Tamky je již kompletně hotov, bahno příjde až spolu s tvorbou terénu.


Zde spodní pancíř. Tamiya nám nabízí rovný, s tím, že přikládá i návod pro eventuální ohnutí. To jsem provedl, abych zvýšil dynamiku modelu, ale na tamiyácký návod jsem se vykašlal - prohloubil jsem skalpelem spáru mezi dvěma plechy, lehce natřel lepidlem a pak ohnul. Jednoduché, árijské. Viděl jsem model PaKu, kde plechy byly pozohýbané. Nesmysl, pancíř je z 5mm silných ocelových desek. Patina je pěkná věc, ale někdy modely vypadají jako vytažené z vrakoviště po několika letech na větru a dešti. Uvědomme si, že technika byla vcelku nová a její životnost nebyla zpravidla vyšší než několik měsíců. Některé modely vypadají více zbídačené rzí a opoužíváním než sousedův žigul, co stojí nehybně venku už 15 let.


Pohled na hotově slepené dělo. Bez kol, nastříkáno kontrolním nástřikem bílou akrylkou.

Dragon- Volodya Antonovich Bukayev

8. ledna 2014 v 20:32 | dinom2 |  Akční Figury 1/6 -Dragon i DiD
Zdravím vás u dalšího článku, tentokráte o akční figuře od Dragonu v měřítku 1:6.Figura se jmenuje "Volodya Antonovich Bukayev" a je to sovětský tankista z roku 1942 z bitvy o Stalingrad.
Figuru jsem dostal od rodičů na vánoce, ale v minulém článku jsem ji neprezentoval z toho důvodu, že jsem pro vás chtěl mít větší "překvapení".Smějící se

Diorama 1/35: A nebylo návratu - část 1.

8. ledna 2014 v 0:43 | Erich Topp |  Dioramata a viněty
Tak, meine Volksgenossen :-D Nastal čas, abych zde prezentoval svou modelářskou tvorbu. Rozhodl jsem se konečně vytvořit diorama se vším všudy, tedy navždy se odvrátit od na koleně zbastlených patlanic a vytvořit něco aspoň trochu připomínající jakousi minimální modelářskou úroveň. I nyní se sice budu muset uchýlit v mnoha případech do nebe volajících provizorií a mnohé nebude to pravé ořechové (protože například zatím stále postrádám stříkací pistoli s kompresorem, takže to bude kompletně štětečkované). Jsem si vědom úskalí, které to nese, ale budu se skutečně snažit dát do toho vše a vtisknout tomu jakousi snesitelnou formu. Rozhodně se chci hlavně zaučit a tak sám nečekám, že by to mělo být dokonalé. Věřím, že i vy snad omluvíte začátečnické chyby a spíše než byste se mi vysmáli mě raději upozorníte co a případně také jak pro příště dělat jinak. Ale konec zbytečných řečí, pojďme na to.